بیش از 10 سال به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. مکس بیز یک آژانس مشاوره ارزش محور است.

گالری

اطلاعات تماس

051-12345678

ایران، خراسان رضوی

maxbizz@mail.com

 

تزریق پی آر پی (PRP)

پی آر پی یا همان PRP روشی جدید، ایمن و تاثیرگذار است که در آن با استفاده از اجزای خون خود بیمار برای تحریک و نوسازی بافت های آسیب دیده در مناطق صورت، گردن، سر و سینه، دست ها و بدن استفاده استفاده می شود. در این مطلب از سایت کلینیک پروفسور نیلفروش زاده، قصد داریم همه چیز درباره تزریق پی آر پی برای جوانسازی پوست و قطع ریزش مو را بررسی کرده و بهترین دکتر برای تزریق PRP را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید و نمونه کارها و ویدیوهای مرتبط با این موضوع را ببینید.

آیا می دانید PRP چیست؟

تزریق پی آر پی روشی طبیعی است که با استفاده از اجزای خون خود بیمار برای تحریک و نوسازی بافت های آسیب دیده در مناطق صورت، گردن، سر و سینه، دست ها و بدن مورد استفاده قرار می گیرد. چند سی سی از خون بیمار گرفته می شود و با استفاده از کیت های خاص، غلظت پلاکت را به ۳ تا ۵ برابر مقدار اولیه خواهند رساند. PRP یک روش نسبتا نوین و بنیادین سلول های درمانی در علم پزشکی است که از اوایل دهه ۹۰ میلادی در رشته های مختلف پزشکی مانند علم و جراحی زیبایی، فک و صورت جراحی قلب، ارتوپدی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد PRP در درمان جوانسازی و چروک های پشت دست

PRP جزو کارآمدترین روش ها جهت صاف کردن و پر کردن چروک های پشت دست می باشد. این نوع پیری در پوست دستان به طور طبیعی با افزایش سن بروز می کند. پیری در دست ها با کاهش حجم پوست ، کشسانی کمتر پوست، بالا رفتن چین و چروک، بیرون زدگی رگ ها سفت شدن تاندون ها و مفاصل ظاهری بیشتری پیدا می کند.

پیری بر روی بافت عمقی دستها تأثیر می گذارد. این اتفاق در مورد لایه های فوقانی از پوست که به لایه های اپیدرمی معروف است و سطحی ترین لایه ای پوست می باشد، ایجاد می شود که می تواند در اثر قرار گرفتن در معرض آفتاب، شوینده ها کار با مواد شیمیایی سیگار کشیدن، رژیم غذایی و برخی از شیوه های زندگی خاص ایجاد شود.

بعد از بی حس کردن منطقه مرد نظر جهت تزریق، پلاسمای غنی از پلاکت به دست بیمار تزریق می شود. این تزریق هم می تواند جهت چین و چروک های دست، یا ناحیه آرتریت یا تاندون آسیب دیده باشد. بر خلاف یک عمل جراحی، PRP  باعث می شود تا بیمار فعالیت های روزانه خود را به سرعت از سر بگیرد. دارد. بیشتر بیمارانی که تحت عمل تزریق PRP برای دست خود قرار گرفته اند می توانند فعالیت روزانه خود را حتی در روز بعد از عمل از سر بگیرند.

کاربرد پی آر پی در درمان اسکارهای جراحی، سوختگی، آکنه و اسکارهای ناشی از آن

با توجه به مطالعاتی که اخیرا انجام پذیرفته ثابت شده است، PRP باعث درمان اسکار جراحی، سوختگی و آکنه می شود. آکنه یک مشکل بالینی قابل توجه با پیامدهای شدید اجتماعی و روانی است. به طور کلی یک الگوی پاسخ ژنتیکی میزبان همراه با “تحریک” باکتریایی است که به طور کلی برای فعالیت التهابی ظاهرا نامتوازن مهم است.

پلاسمای غنی از پلاکت انتخاب مناسبی برای درمان آکنه و زخم های آتروفیک است که بهبود در روند بیماری است. علاوه بر این، پی آر پی به جهت اتولوگ بودن، احتمال عوارض جانبی مانند خشکی پوست و ریجکت آن را کاهش می دهد. نشان داده شد که PRP روند بهبودی را تسریع می کند ، التهاب را تنظیم می کند و با مهار باکتری P. acnes ، علاوه بر ترمیم کلاژن باعث بهبودی می شود.

مکانیسم عمل PRP همچنین شامل انتشار پپتیدهای ضد میکروبی قوی از گرانول های آلفای پلاکت ها است. اگرچه مطالعات زیادی در مورد اثربخشی PRP در آکنه وجود دارد، اما این یک گزینه درمانی بالقوه در پوست و پزشکی زیبایی است. با توجه به رشد مقاومت در میکرو ارگانیسم های ایجاد کننده آکنه در برابر آنتی بیوتیک های رایج و تفاوت در گونه ها و سویه های میکرو ارگانیسم ها از پی آر پی و تاثیر آن در جهت درمان استفاده می شود.

مشاوره رایگان(کلیک کنید)