بیش از 10 سال به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. مکس بیز یک آژانس مشاوره ارزش محور است.

گالری

اطلاعات تماس

051-12345678

ایران، خراسان رضوی

maxbizz@mail.com

شاید برای خیلی از افراد سوال باشد که بوتاکس صورت چه عوارضی دارد ؟ در جواب به این سوال باید بگوییم که تزریق بوتاکس یکی از پر طرفدارترین روش های جوان سازی پوست و از بین بردن چین و چروک ها است. سابقه استفاده از بوتاکس در علم پزشکی به بیش از ۵۰ سال پیش بر می گردد اما به کار گیری آن برای محو کردن خطوط پوستی ۱۵ سالی است که افزایش یافته است. ما در این مقاله سعی داریم شما را با عوارض بوتاکس صورت آشنا کنیم.

بوتاکس چیست ؟

بوتاکس یک داروی تزریقی است که با فلج کردن عضلات باعث از بین بردن خطوط پوستی می شود. این دارو از سم بوتولونیوم نوع A ساخته می شود که به صورت موقتی باعث فلج شدن عضلات می شود. دلیل اصلی ایجاد چین و چروک متحرک صورت، حرکت عضلات است. اگر آن ها را فلج کنیم خطوط پوستی هم محو می شوند. تزریق بوتاکس روش های کم تهاجمی جوان سازی پوست است و روشی ایمن و موثر برای از بین بردن خطوط ظریف و مانند چین و چروک های اطراف چشم بیشترین کاربرد را دارد. برای از بین بردن خطوط بقیه بخش های صورت مثل خط اخم یا خطوط افقی پیشانی می توان از تزریق بوتاکس به پیشانی استفاده کرد.

بوتولونیوم نوع A چیست ؟

بوتولونیوم نوع A همه داروهای تزریقی بوتاکس از ان ساخته شده است و نوعی ماده سمی برای اعصاب یا نوروتوکسین است که می تواند عملکرد اعصاب را به طور موقت از کار بیندازد. عضلات ارادی بدن در صورتی منقبض می شود که پیام انقباض از طرف مغز و از طریق اعصاب حرکتی به آن ها برسد. اگر در محل عضله سم بوتولونیوم وجود داشته باشد عملکرد عصب حرکتی مختل شده و عضله فلج می شود. بوتولونیوم به صورت طبیعی توسط باکتری کلستردیوم بوتولونیوم تولید می شود. اگر بوتولونیوم توسط یکی از کشنده ترین سم های تولید شده در طبیعت به شمار می رود. برای یک انسان 70 کیلو گرمی 70 میلی گرم از این سم می تواند کشنده باشد. بوتولونیوم سمی است که در صورت نجوشاندن غذاهای کنسروی باعث بوتولیسم می شود که بیماری کشنده ای است.

آیا تزریق بوتاکس ایمن است ؟

بوتولونیوم استفاده شده در داروی بوتاکس خطرات سم اصلی که توسط باکتری تولید می شود را ندارد. هنگامی این سم کشنده است که وارد گردش خون ما شود. در استفاده های درمانی بوتاکس به صورت موضعی از این سم استفاده می شود. از نظر سازمان FDA وزارت بهداشت ایران و همه سازمان های نظارتی درمان و سلامت تزریق بوتاکس برای استفاده های درمانی یا جوان سازی پوست ایمن و بی خطر شناخته می شود. در کشور آمریکا از سال 1989 تا سال 2003 تنها 36 نفر بعد از تزریق بوتاکس دچار عوارض جانبی شدید شدند. 13 نفر از این افراد به علت مشکلات زمینه ای دچار عارضه شده بودند و مشکلات پیش آمده ارتباطی با تزریق بوتاکس نداشته است.

بر اساس مطالعات تنها ۳ درصد از بزرگسالانی که تزریق بوتاکس دریافت می کنند دچار عوارض شدید می شوند. در بیشتر این موارد دلیل به وجود آمدن عوارض تزریق دارو به دست افراد غیر پزشک یا استفاده از مواد نامناسب است. طبق پژوهش های انجام شده خطرات تزریق بوتاکس برای زیبا سازی و جوان سازی پوست به شدت کمتر از عوارض بوتاکس در موارد استفاده های درمانی است. همه افرادی که دچار این عوارض می شوند تزریق های درمانی بوتاکس را دریافت کرده بودند. دوز بوتاکس استفاده شده برای خطوط پوستی کم و بی خطر است. در استفاده های درمانی بوتاکس از دوز های بالاتری استفاده می شود به همین دلیل احتمال وقوع عوارض بیشتر است.

کاربردهای بوتاکس

بوتاکس به عنوان فرآورده های تزریقی برای درمان چین و چروک و خطوط صورت شناخته می شود. کاربردهای بوتاکس را می توان به دو دسته زیبایی و درمانی تقسیم کرد. در ادامه با کاربرد های تزریق بوتاکس آشنا می شوید :

کاربرد های زیبایی :

درمان چین و چروک‌های طرفین چشم‌ها که به چین‌های پنجه کلاغی معروف است
محو کردن خط اخم
رفع خطوط افقی پیشانی
از بین بردن چروک‌های گردن
بالا بردن گوشه‌های لب
بالا بردن نوک بینی
کاربرد های درمانی :

افتادگی پلک
پریدن پلک یا پرش عضلات چشمی
میگرن مزمن
اسپاسم عضلات گردن
مثانه‌ی پرکار یا بیش فعال
تعریق بیش از حد
برخی از اختلالات عصبی مانند فلج مغزی
هزینه تزریق بوتاکس چقدر است ؟

هزینه بوتاکس صورت به عوامل زیادی بستگی دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم :

برند بوتاکس : با توجه به نوسانات ارزی قیمت فرآورده های بوتاکس متغیر است. برند دیسپورت گران ترین و برند های نورونوکس و مسپورت در رده های بعدی از نظر قیمت جای می گیرند. این بستگی دارد که شما از کدام از این برندها برای تزریق استفاده می کنید و قیمت درمان هم تغییر می کند.

محل تحت درمان : دوز درمانی در ناحیه های مختلف متفاوت است. برای مثال برای رفع افتادگی گوشه های لب به ۲ تا ۸ واحد بوتاکس و برای رفع خط اخم به ۲۰ تا ۴۰ واحد دارویی نیاز است. هر چقدر نیاز به دوز دارویی بیشتر باشد هزینه بوتاکس بیشتر می شود.

عمق خطوط : عوامل دیگری که در میزان دوز درمانی موثر است. عمق خطوط یا شدت چین و چروک های صورت است. برای مثال برای چین های پنجه کلاغی امکان دارد ۲ تا ۵ تزریق برای هر طرف نیاز باشد . هر چقدر داروی مورد نیاز کمتر باشد هزینه بوتاکس کاهش می یابد.

مشاوره رایگان(کلیک کنید)